
Det er mye å glede seg til i sesongoppkjøringen!
Sandefjord er tilbake i REMA1000-ligaen etter tre sesonger i 1. divisjon. Serieåpningen skjer på bortebane i Drammenshallen lørdag 30. august (kl 21.15, for de som allerede nå planlegger å se kampen 😀 ), og fram til da er det et tett program med treninger, treningskamper og et cup-oppgjør mot Urædd.
Mens mange av oss nyter late dager i fantastisk sommervær, er Marinko Kurtovics gutter tilbake på treningsfeltet. Oppstarten var mandag med en fysisk økt på Crossfit. Tirsdag var det trening i Jotunhallen, onsdag ei ny styrkeøkt, torsdag og fredag tilbake i Jotunhallen, og uka avsluttes med løpetest på Stadion lørdag. Med andre ord, alt er som det pleier å være for håndballgutta våre!
Innimellom treningsøktene blir det også tid til noen treningskamper og litt andre aktiviteter. Det starter allerede neste fredag, 1. august, når erkefienden Runar kommer på besøk til Jotunhallen (kampstart 15.30). Dagen etter (kl 12.00) blir det kamp samme sted mot det svenske eliteserielaget Ønnered. Gøteborg-laget beholdt plassen sin i Handboldsligan etter kvalifiseringsseier over Aranäs.
To cuper på rad
Helga etter deltar Sandefjord i Follo Cup. Der møter de hjemmelaget Follo (REMA1000-ligaen) i Stil Arena torsdag 7/8 kl 19.00 og Fjellhammer (REMA1000-ligaen) i samme hall fredag kl 18.45. Derfra bærer det rett til Gaustablikk, hvor laget for andre år på rad samles til en teambuilding-helg med vekt på fysisk trening og sosialt samvær.
Så følger Fjellhammer Cup. Sandefjord spiller torsdag 14/8 mot Bækkelaget (REMA1000-ligaen) i Lørenskoghallen. Lørdag 16/8 kl 15.00 blir det nok en gang utenlandsk motstand, og denne gangen venter estiske Mistra, som vant den estiske toppserien sist sesong. Søndag kl 12.00 blir det en sluttspillkamp, hvor motstander foreløpig er ukjent. 🙂
2. runde NM
Da er det bare tre dager til sesongens første offisielle kamp, 2. runde-kampen mot 2. divisjonslaget Urædd i Porsgrunnhallen onsdag 20/8 kl 20.00. Vinneren av den kampen møter for øvrig vinneren av oppgjøret mellom Randesund og Kragerø.
Fredag 22/8 kl 18.00 spiller Sandefjord den siste treningskampen før seriealvoret tar til. Motstander er Arendal (REMA1000-ligaen), og lagene møtes omtrent på midten når det gjelder reisevei, nemlig i Kragerøhallen.
Når gutta møtes til ny fysisk økt førstkommende mandag er hele gjengen på plass. Nykommeren Torsteinn Gauti Hjalmarsson flytter fra Island til Sandefjord i løpet av helga, og Endre Svåsand, vår glitrende høyrekant, er tilbake etter en litt forlenget ferie.
Da gjenstår det bare å si: Lykke til!!