
Linderud: – Alle kamper lever sitt eget liv, også den mot Elverum
Sandefjord får en tøff oppgave med å komme seg videre i årets NM når de møter Elverum til åttedelsfinale i Terningen Arena i kveld. Men selv om en Sandefjord-seier står til 11 i odds hos Norsk Tipping, så er den fortsatt spillbar. Og Sandefjord-kaptein Sander Wennberg Linderud er klar: – Alle kamper lever sitt eget liv!
Det er ikke feil å si at hjemmelaget er storfavoritt i dagens TV-sendte NM-oppgjør fra Elverum. Men det er heller ikke feil å si at alle kamper lever sitt eget liv. Elverum i Terningen er som oftest hjemmeseier, men ikke alltid. I sesongen 2023/24 spilte de uavgjort mot Nærbø og slo Kristiansand med bare ett mål, i fjor var det Follo som fikk med seg et poeng fra Innlandet, og allerede har Drammen sørget for en av sesongens store resultatbomber med sin 34-30 seier for et par uker siden.
– Vi går for å vinne alle kamper, også mot Elverum. Vi forventer av oss selv at vi leverer og gjør en god kamp mot Norges beste lag, sier Sander Linderud.
Han er enig i at Elverum er soleklare favoritter. Og han vet det blir tøft. Likevel gleder han seg til å komme tilbake til Terningen, hans gamle hjemmebane. Sander kom fra nettopp Elverum til Sandefjord før den etter hvert så amputerte 2020/21-sesongen. På de fem årene som er gått har han etablert seg med samboer og hus og jobb som elektriker ved siden av håndballsatsingen.
– Det blir veldig moro å spille i Terningen igjen, treffe mange gamle kjente og ikke minst spille mot Simen Søgaard. Og så er det lov til å håpe på mange tilskuere i en håndballby som Elverum, sier Sander.
Sandefjord har som mål å komme så langt som mulig i cupen. Det kan bety et farvel i åttedelsfinalen. Med seier i dag blir det høyst sannsynlig hjemmekamp i kvartfinalen. Det hadde jo vært moro det også!!