
Marinko: – Masse positivt å ta med hjem!
Bussturen hjem fra Kristiansand gikk som en drøm etter 33-28 seier i Aquarama søndag kveld. Sandefjord var best på det meste mot et lag som tidligere i sesongen har slått både Fjellhammer, Halden, Drammen og Follo i Sørlandets hovedstad, og som bare tapte med ett fattig mål (32-33) for selveste Kolstad. Ikke rart Sandefjord-trener Marinko Kurtovic var en fornøyd mann.
– Vi spilte en veldig bra førsteomgang, men ble straffet av for mange tekniske feil og klarte bare uavgjort. Men vi løp alt vi maktet og skapte det trykket vi hadde snakket om på forhånd. I andre omgang var vi veldig gode, rett og slett. Vi slapp oss litt ned på slutten, men vi hadde full kontroll. Det ble kanskje litt mange bytter, det var hovedårsaken til at nimålsledelsen krympet til fem. Det er veldig godt å ha alle spillerne disponible igjen, det gir oss så mange muligheter. Ta Felix Lunde og Viktor Hedin for eksempel. De er to vidt forskjellige spillere med helt ulike kvaliteter. Det er ikke bare-bare å sette opp et forsvar som kan takle begge dem i en kamp, sier Marinko.
– Dette var vår første borteseier i år. Det er godt i vise og vite at vi kan ta poeng utenfor Jotunhallen også, det gir oss større muligheter for å beholde plassen i REMA1000-ligaen.
– Men med ti poeng på tolv kamper kan dere vel like gjerne se oppover på tabellen?
– Da bruker jeg det kjedelige svaret: Vi tar en kamp av gangen. Det er sånn det må være!
– Femmålsseier i Kristiansand er uansett et sterkt resultat?
– Ja, og det skal vi være stolte av. Vi følger planen, spillerne gjør den jobben som er nødvendig, legger ned den innsatsen som må til. Og Phil (Döhler) hjalp oss selvsagt veldig i dag. Både da vi holdt følge med Kristiansand i første omgang og da vi dro ifra i den andre. Og så tacklet vi alt de kom med; offensivt forsvar, 7 mot 6 i angrep. De fant aldri løsningen, sier Marinko Kurtovic.